Wytworzona w urządzeniu piana służy do mycia i dezynfekcji maszyn i urządzeń w przemyśle spożywczym oraz utrzymania w czystości pomieszczeń produkcyjnych w zakładach mięsnych, mleczarniach, browarach itp.
Wytwornica piany składa się ze zbiornika ciśnieniowego, wykonanego ze stali kwasoodpornej, umieszczonego na kółkach jezdnych z otworem zalewowym umieszczonym centralnie na górnej dennicy.
Z górnej dennicy wyprowadzone są dwa króćce, do których podłączona jest armatura doprowadzająca do zbiornika sprężone powietrze z zewnętrznego źródła (np. kompresora lub sieci sprężonego powietrza) oraz
wyprowadzająca ze zbiornika czynnik myjący, który wraz ze sprężonym powietrzem tworzy pianę myjącą.
Wykorzystane materiały do produkcji są najlepszej jakości, pozwalające na wieloletnią bezproblemową pracę w Państwa zakładzie.
Wyposażenie
- zbiornik na konstrukcji jezdnej o pojemności 20, 40 i 80 litrów
- lanca standardowa z dyszą do wytwarzania piany
- przewód do roztworu myjącego o długości 10 mb.
- przewód do sprężonego powietrza, o długości 10 mb.
Uwaga: W opcji dodatkowej istnieje możliwość zamontowania przewodów dłuższych.
ZALETY MYCIA METODĄ PIANOWĄ
- Ekonomiczność - z 2 kg skoncentrowanego środka myjącego, 48 dm³ wody i 450 dm³ powietrza można wytworzyć 500 dm³ piany. Taka ilość piany wystarcza na pokrycie ok. 100 m² powierzchni warstwą piany o grubości 0,5 cm.
- Ekologiczność - mały jednostkowy rozchód środków myjących oznacza małą zawartość środków powierzchniowo czynnych i wspomagających w powstających ściekach.
- Skuteczność i efektywność - wynikająca z przedłużonego czasu kontaktu środka myjącego (myjąco-dezynfekcyjnego lub dezynfekcyjnego) z zabrudzeniami. Jest to łatwe do zauważenia zwłaszcza na powierzchniach pionowych i skośnych. Niespieniona ciecz szybko spływa z takich powierzchni. Natomiast odpowiednio stabilna piana "przykleja się" do nich, uwalniając stopniowo nowe porcje
roztworu myjącego. W ten sposób przy myciu pianowym powierzchnia pokryta jest przez dłuższy czas ciągłym, stale odnawianym filmem roztworu myjącego. - Dokładność - dzięki łatwości wzrokowego rozróżnienia powierzchni poddanych działaniu piany lub wymagających spłukania, nie istnieje możliwość niestarannego i niedokładnego przeprowadzenia procesu mycia.
- Brak niszczącego działania mechanicznego - z uwagi na stosowane niskie ciśnienie (4 - 6 atm) strumień piany nie oddziałuje niekorzystnie mechanicznie na myte podłoże, jak ma to miejsce podczas mycia wysokociśnieniowego.
- Mała uciążliwość - dla osób myjących związana z małą (w porównaniu do mycia wysokociśnieniowego) siłą odrzutu lancy i niewielką hałaśliwością pracy całego urządzenia.
- Praktycznie pomijalne tworzenie się aerozolu - zarówno środka myjącego, jak i usuwanego zabrudzenia. Aerozole te, tworzące się szczególnie efektywnie podczas mycia wysokociśnieniowego, przemieszczają się w sposób niekontrolowany. Mogą oddziaływać niekorzystnie na pracowników i instalacje produkcyjne. Mogą też być przyczyną wtórnych skażeń i zakażeń. Przy pianowej metodzie mycia takie zagrożenia nie występują.
Czas realizacji zamówienia około 4 tygodnie.